Technologie tisku

Nejvíce používáme tyto dvě technologie tisku:

Sublimace

Potiskneme prakticky jakýkoliv polyesterový materiál nebo povrch opatřený polyesterovou vrstvou laku. To vše v nejvyšší kvalitě odolnosti a věrnosti barevJsme přímí výrobci, nikoliv zprostředkovatelé služeb. V sublimaci používáme vlastní inovované technologické postupy, kterými můžeme nabídnout maximální flexibilitu a kreativitu.

Sublimace na textil je moderní, levná, odolná a přitom velmi kvalitní technologie.

Nabídne Vám jedinečnou sytost a kvalitu barev. Kvalita sublimačního potisku je oproti jiným technologiím nadstandardní a vydrží prakticky navždy. Sublimační tisk je vhodný zejména na trička, reklamní dresy, vlajky, fleecové deky, polštáře, koberce, ubrusy a další. Je tak možné přenést jakýkoliv barevný design a to již od jednoho kusu, bez složitých tiskových příprav. Materiál je obarven tak, že barva je sublimací navždy vpita do textilie. Není cítit na omak a materiál je vzdušný.

Sublimační potisk je také využíván na materiály, které nejsou polyesterové, ale jsou opatřeny speciálním lakem. Ten umožní přijmout barvy stejně jako polyesterové látky. Je výhodný a oblíbený zejména pro nízké náklady na tisk a to již od jednoho kusu a v plných CMYK barvách, jako jsou fotografie a složitější, vícebarevná loga. To vše bez potřeby drahé přípravy tisku jako u sítotisku nebo tampontisku. 

Keramické hrnky s naším tiskem jsou opatřeny speciálním lakem s certifikátem ORCA. Ten zaručuje i možnost mytí v myčce (bez leštidel) a také šetrnost k životnímu prostředí. Samozřejmostí je také zdravotní nezávadnost materiálů. Sublimační tisk využíváme také k potisku drobných reklamních předmětů, jako jsou tabatěrky, likérky, kovové přívěsky, zrcátka, břidlicové kameny, puzzle a spoustu dalších materiálů. Dalo by se říci, že touto technologií vyrábíme drtivou většinu našich produktů.

Shrnutí výhod sublimačního termotransferového tisku:

  • nízké náklady bez nutnosti přípravy tisku,
  • dlouholetá životnost i v externím prostředí,
  • extrémní odolnost vůči otěru a chemickým látkám,
  • neznatelný tisk na omak,
  • brilantní podání barev,
  • výrobky lze prát i chemicky čistit,
  • zdravotní a ekologická nezávadnost,
  • voděodolnost.

Při přípravě tiskových dat je nutné vzít v úvahu:

Tiskneme CMYK barvy (azurová, purpurová, žlutá, černá). To znamená, že tisk neobsahuje bílou!

Při výběru materiálu je nutné vzít tuto skutečnost v úvahu. Obecně platí, že plnobarevné tisky, jako jsou fotografie a složitější barevná loga, tiskneme výhradně na bílý materiálBarevný podklad lze použít jedině v případě tmavého, jednobarevného motivuschopného přebít barevný podklad, na který je motiv tištěn. Například černé logo na zelené triko nebo červené logo na modré triko a podobně.

Standardní plocha v lisu je 39 x 59 cm. Větší plochy se tisknou na velkém plotru, který nabírá materiál z role rovnou do kontinuálního válcového lisu. Maximální šíře tisku je 150 cm.

Digitální tisk

Vhodné pro potisk menší plochy (40 x 40 cm). Výhodou je jednoduché zpracování dat, nenáročná příprava tisku (nulové náklady) a perfektní výsledek v krátkém termínu.
Při tisku na barevný podklad může být motiv podtisknut bílou barvou, což vyžaduje impregnaci textilu fixační vrstvou, která po usušení ve vláknech mírně ztuhne. Tento efekt však mizí po prvním vyprání. Digitální potisk triček je vhodný pro tisk velice jemných rastrových přechodů a detailů (např. fotografií) až 1 400 DPI*.
Barvy se na tričko nanášejí přímým vstříknutím, vpijí se do bavlněných vláken a motiv je tak měkký a prodyšný.

Aby Vám potisk na tričku vydržel co nejdéle, je dobré dodržovat některé základní zásady. Například prát tričko s potiskem naruby a na nízké teploty (30 - 40°C), při žehlení se vyhnout potištěné ploše a žehlit tričko vždy naruby.

Nezávislý článek na Wikipedii o tiskových technologiích v případě zájmu naleznete zde.


*DPI = Dots Per Inch - počet bodů na palec
 Tato jednotka určuje, jak malé detaily lze na dané ploše rozlišit.