FAQ

Potřebujete pomoc?

Sepsali jsme pro Vás odpovědi na nejčastější otázky. Snad Vám pomohou a pokud ne, určitě se na nás neváhejte obrátit.


Jak vybrat vhodnou fotku?

  • Formát fotografií:
    Zpracováváme pouze formát JPG (soubory s koncovkou .jpg nebo .jpeg). Většina digitálních fotoaparátů již automaticky vytváří obrázky v tomto formátu, nebudete tedy pravděpodobně muset své obrázky nijak převádět.
  • Rozlišení obrázku:
    Asi ta nejdůležitější věc pro tisk. V zásadě platí: Čím větší je rozlišení, tím lepší bude výsledek. Právě na rozlišení Vámi dodaného digitálního obrázku závisí kvalita tisku a výsledný efekt. Z malé fotky velkou neuděláme :) 

Barevný prostor zpracovávaných fotografií, černobílé fotografie

Prosíme, nahrávejte své fotografie v barevném prostoru RGB nebo sRGB. Právě sRGB je pro většinu digitálních fotoaparátů standardem. Chcete-li tisknout černobílé fotografie, ukládejte je také jako JPG v barevném prostoru RGB nebo sRGB (nikoli jako tóny šedé!!!).

Bude mít fotodárek stejné barvy, jako fotodárek vyrobený u jiné společnosti?

Není technicky možné vyloučit barevné rozdíly. Je to způsobené tím, že každý stroj, zejména i značka, má své specifické podání barev a velmi rozhodují materiály, na které se tiskne. Zejména fotoobrazy na plátně. Na trhu je velké množství druhů materiálů, na které se fotoobrazy tisknou a když vezmeme v úvahu i různé druhy a technologie, je téměř nemožné, aby jsme se shodli do stejného podání, jako jste pořídili u jiného dodavatele. Svou roli hrají dokonce i šarže pláten od stejného stroje a stejného výrobce. Tím ale nechceme říci, že budou výrobky méně kvalitní.

Bude mít fotodárek stejné barvy, jaké vidím na monitoru?

Ani v tomto případě není technicky možné vyloučit barevné rozdíly. Zobrazení fotografie na monitoru je závislé na individuálním nastavení světlosti, rozlišení, kontrastu, barvě monitoru nebo také na grafické kartě počítače. Může tedy dojít k barevným odchylkám mezi náhledem na Vašem monitoru a hotovým produktem. Doporučujeme si monitor zkalibrovat. Dalším faktorem, a to nejsilnějším, je to, na čem je fotografie natištěná a jakou technologií. Je však třeba vzít v úvahu, že fotka na látce nebo plátně nebude mít takové výrazné podání barev a kontrastu jako fotka na papíře.

Mohu si svou objednávku vyzvednout i osobně?

Ne - sídlo naší společnosti není totožné s provozovnou a provozovnu (kamenný obchod) žádný nemáme. Jsme pouze e-shopem.

Jak přejmenuji soubor obrázku?

Pokud potřebujete přejmenovat název souboru obrázku (například: SDC10028.JPG) za účelem objednání kalendáře a podobně, klikněte na soubor pravým tlačítkem myši a vyberte z nabídky "přejmenovat". Poté napište vhodný název souboru, například 1-A.jpg nebo pro tisk fotografií 3x A1.jpg a podobně.

Pokud se Vám nezobrazují stažené PDF dokumenty, například náhledy před tiskem apod., je nutné nainstalovat bezplatný prohlížeč Adobe PDF reader.