Jak nakupovat

Jak nakupovat, otázky a odpovědi


Jak vyberu vhodnou fotku?

 • Formát fotografií:
  Zpracováváme pouze formát JPG (soubory s koncovkou .jpg nebo .jpeg). Většina digitálních fotoaparátů již automaticky vytváří obrázky v tomto formátu, nebudete tedy pravděpodobně muset své obrázky nijak převádět.
 • Rozlišení obrázku:
  V zásadě platí: Čím větší je rozlišení, tím lepší bude výsledek. Právě na rozlišení vámi dodaného digitálního obrázku závisí kvalita tisku. Z malé fotky velkou neuděláme :) 

Barevný prostor zpracovávaných fotografií, černobílé fotografie

Prosíme, nahrávejte své fotografie v barevném prostoru RGB nebo sRGB. Právě sRGB je pro většinu digitálních fotoaparátů standardem. Chcete-li tisknout černobílé fotografie, ukládejte je také jako JPG v barevném prostoru RGB nebo sRGB (nikoli jako tóny šedé!!!).

Bude mít fotodárek stejné barvy, jako u fotodárku vyrobeného u jiné společnosti?

Není technicky možné vyloučit barevné rozdíly. Je to způsobené tím, že každý stroj zejména i značky má své specifické podání barev a velmi rozhodují a materiály na které se tiskne. Zejména fotoobrazy na plátně. Na trhu je velké množství druhů materiálů na které se fotoobrazy tisknou a když vezmeme v úvahu i různé druhy a technologie, je téměř nemožné, aby jsme se shodli do stejného podání jako jste pořídili u jiného dodavatele. Svou roli hrají dokonce i šarže pláten od stejného stroje a stejného výrobce.

Bude mít fotodárek stejné barvy, jaké vidím na monitoru?

Není technicky možné vyloučit barevné rozdíly. Zobrazení fotografie na monitoru je závislé na individuálním nastavení světlosti, rozlišení, kontrastu, barvě nebo také na grafické kartě. Může tedy dojít k barevným odchylkám mezi náhledem na vašem monitoru a hotovým produktem. Dalším faktorem a to nejsilnějším je to na čem je fotografie natištěná a jakou technologií. Je však třeba vzít v úvahu, že fotka na látce, nebo plátně nebude mít takové výrazné podání barev a kontrastu jako fotka na papíře.

Mohu si svou objednávku vyzvednout i osobně?

Ne - sídlo naší společnosti není totožné s provozy

Při objednávce můžete zadat odlišnou dodací a fakturační adresu. Platí se ovšem předem. Tak můžete fotodárek nechat poslat i jako dárek někomu jinému. Tato služba je zdarma.

Jakým způsobem mohu platit?

 • Platba předem:
  Peníze převedete na náš účet u Moneta číslo účtu: 227767476 kod banky: 0600.
  Pro jednoznačné přiřazení své platby použijte prosím údaje, které vám zašleme e-mailem v rámci potvrzení objednávky. Variabilní symbol je číslo objednávky.
  V případě vložením částky na účet formou složenky, je nutné nás o tomto informovat e-mailem. Jinak nemáme šanci to zjistit, protože se platby automaticky v e-shopu elektronicky sdružují.
 • Dobírka:
  Zboží si objednáte, zásilku přiveze dopravce a vy zaplatíte při převzetí doručovateli spediční společnosti.

Jak přejmenuji soubor obrázku?

Pokud potřebujete přejmenovat název souboru obrázku ( například: SDC10028.JPG) za účelem objednání kalendáře  a podobně.

 • jednou kliknete myší  na soubor obrázku a stisknete klávesu F2 ( nebo na soubor kliknete pravým tlačítkem myši) a vyberete z nabídky přejmenovat . Poté napište vhodný název souboru například 1-A.jpg nebo pro tisk fotografií  3x A1.jpg A2.jpg A3.jpg a podobně

Pokud se vám nezobrazují stažené PDF dokumenty například náhledy před tiskem apod., je nutné nainstalovat bezplatný prohlížeč Adobe PDF reader